Thursday, December 15, 2011

Hommikud Ayurveda hällis

Natuke ka selgituseks raamatutarkust.Kerala piirkonda peetakse ayurveda sünnipaigaks. Ja Ayurveda on Sanskriti keeles sõna, mis inglise keeles väljendades oleks "knowledge for prolonging life", see on 5000 aastat vana holistiline meditsiini süsteem. Keha, meele ja hinge harmooniat peetakse siin ülioluliseks. Nahk on sinu sisemise tervise peegel ja keha manifesteerib kõike, mis juhtub sinu sisemuses.
Ja seda 5000 aastat vana rada otsustasimegi käima hakata. Ikka selleks , et saada vastavalt oma isiklikule tüübile - pitta ( päikese jõud), kapha ( kuu mõjutused) ja vatta( tuul) õige tasakaal.
Mina astusin juba suure õhina ja ootusega sellele rajale kolmandat korda koos oma väga heade eelnevate kogemustega Dr. Kirani juurest. Anneli, Carolini ja Kadi jaoks oli see esimene kord.
Aga esimene või kolmas ei loe iseenesest ka midagi, sest selles muutuvas maailmas ei ole sa kunagi ka ise enam see, kes aasta tagasi ja see teebki asja väga põnevaks. Minu puhul oli eelmisel aastal väga tugev vatta element - tuul, õhk - liikumine ja muutumine ja doktor tegeles sellega, et mind rohkem maisemaks saada- see toimus tugeva õlitamise läbi - protseduurid olid valdavalt Oil Bath - kaks prouat iga päev koos kuuma õliga tegelesid sellega ja lisaks doktor, kes oma teadmised, koos vajalike punktide vajutamisega juurde lisas. See kõik tekitas minus tõelise uuestisünni tunde.
Sellel aastal on lugu hoopis teine õhk on paremini kontrolli all ja on lisandunud tuld, mis on ka väga hea;) , aga siiski hakkame nüüd tegelema veel parema tasakaalu poole püüdlemisega.
Sel aastal on siis ka lisaks tinktuurid sisse võtmiseks - väga hullu maitsega ja hommikusöögi lõpuks antakse ka ühest hirmsast pulbrist tehtud joogike rüüpamiseks, aga kogu selle kauni tasakaalu nimel on see tühi-tähi.
Minu ja Anneli ravumid:)


Meie armsakene ettekandja hirmsat jooki tegemas



Anneli saab endale nime:) doktor oli kirjutanud esmalt Friend


Ja niimoodi siis peale hommikusööki ilu ja tasakaalu poole lehvimegi, lina üll



Minu taevalik massöör Bintu, kes suudab teha otseühenduse kosmosega.


Ja samas Sind päris korralikult ka ürdipadjakestega materdada, aga seda loomulikult doktori healskiidul, sest praegu on faas keha kuumutamine ja selleks anti ka retsept kaasa - no cold drinks, less ventilator, no cold water - see siinsetes tingimustes tähendab, et vihmaga ära uju:)
Siin siis need ürdipadjad - iidsete tarkustega korjatud taimed, mis kuuma õlisse kastetuna sinu kehaga imesid hakkavad sooritama



Ja toidu kohta kirjutas doktor muidugi ka kõigile oma ettekirjutused. Kadi oli kurb, et tal katkematu banaanisöömine ärakeelati ja doktoril oli selle jaoks oma põhjus, et kuna Kadi on väga tervisliku toitumise toel oma vaese maksa ilma tööta jätnud. Maks õnnetukene on ooteasendis, et saaks kas või mingitki tööd, aga India on ju imede maa ja siin on kõik võimalik.
Kadi leiutatud mahl - papaia- apelsini on minu uus lemmik



Posted using BlogPress from iPhone

No comments:

Post a Comment